× franchisor.ir

اقامت اسپانیا

راه های اخذ اقامت اسپانیا مطابق آخرین قوانین اقامتی 2022

 • اقامت دائم اسپانیا
 • سرمایه گذاری در اسپانیا
 • تمکن مالی اسپانیا
 • اقامت با اجازه کار
 • ثبت شرکت در اسپانیا

اقامت دائم اسپانیا

کشور اسپانیا برای افراد غیراروپایی در صورت خرید ملکی حداقل به ارزش 500.000 یورو در اسپانیا امکان صدور اقامت دائم را فراهم کرده است، اقامت گلدن ویزا اسپانیا مورد اقبال بسیاری از اتباع غیر اروپایی بوده و سالانه تعداد زیادی از افراد با توجه به بازار رو به رشد املاک اسپانیا نسبت به خرید ملک اقدام می کنند و از مزایای این سرمایه گذاری استفاده می نمایند.
به نکات زیر در زمینه اقامت دائم اسپانیا توجه کنید:

 • اقامت دائم از طریق خرید ملک در اسپانیا به ارزش حداقل 500.000 یورو صادر می گردد لذا خرید زیر این حداقل تعیین شده در قانون موجب تعلق گرفتن گلدن ویزا به خریدار نمی گردد.
 • پرداخت وجه معامله املاک باید از حساب شخصی خریدار در کشور اسپانیا پرداخت گردد لذا پرداخت های خارج از آن قابل استناد برای اخذ اقامت نمی باشد.
 • اقامت سرپرست خانواده برای اولین بار 1 ساله صادر شده و پس از آن اقامت 5 ساله صادر می گردد.
 • برای شروع به خرید و افتتاح حساب بانکی لزوما نیاز به حضور متقاضی در اسپانیا بوده است و می بایست شماره مالیاتی برای وی اخذ گردد.
 • امکان اجاره بلند مدت ملک خریداری شده وجود دارد و می توان ملک خریداری شده را برای کسب درآمد به صورت سالیانه یا کوتاه مدت اجاره داد.
 • تمامی مراحل سرمایه گذاری و ارائه درخواست اقامت از طریق وکلای محلی انجام خواهد شد.
 • تمدید اقامت گلدن ویزا نیز برای مدت 5 سال خواهد بود، این اقامت به افراد تحت تکفل خریدار و پدر مادر وی و همسرش نیز تعلق می گیرد.
 • در این نوع از اقامت دائم نیاز به حضور در مواعد مشخص در اسپانیا نیست و حداقل در سال می بایست دارنده این اقامت 1 هفته در اسپانیا حضور داشته باشد.
 • این نوع از اقامت در اسپانیا می تواند در صورت دارا بودن شرایط قانونی تبدیل به شهروندی یا سیتیزن شیب نیز گردد.
 • اسپانیا هم به فرزندان تا سن 18 سالگی این اقامت را اعطاء می نماید و به فرزندان بالای 18 سال تعلق نخواهد گرفت.

سرمایه گذاری در اسپانیا

اسپانیا به عنوان یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا و پیمان شینگن با جمعیت 47 میلیون نفری و GDP معادل 1.437 ترلیون در سال 2018 دارای اقتصادی پویا و قوی در کشورهای اتحادیه اروپا می باشد. این کشور در سال 2018 میلادی با رشد اقتصادی 3.1 % و درامد ناخالص 30.689 هزار دلار به ازاء هر فرد در سال امکان سرمایه گذاری خارجی را با تعریف بسته های تشویقی در نظر گرفته است.
اقتصاد اسپانیا در محورهای توریسم ، صنعت های مولد ، تولیدات صنعتی ، کشاوری و صنایع غذایی و همچنین حمل و نقل و IT استوار است.
اسپانیا با حجم توریسم 82 میلیون نفر در سال 2017 میلادی رکورد جهان در میزان بازدید توریسم در یک سال را به خود اختصاص داد.
سرمایه گذاری در کشور اسپانیا چه در حیطه های املاک، صنعت، کشاورزی و تولید غذایی، IT و خدمات بسیار پربازده بوده و ضریب ریسک پذیری بسیار پایینی دارد.
دولت اسپانیا خدمات و تسهیلاتی برای سرمایه گذاران غیر اروپایی در نظر گرفته است که برای اطلاع از جزییات بیشتر می توانید با هلدینگ بین المللی اینوید در ایران تماس حاصل فرمایید تا از مشاوره و خدمات کادر مجرب وکلای اسپانیایی و ایرانی ما جهت سرمایه گذاری و راه اندازی کسب و کار خود در کشور اسپانیا اقدام نمایید.

درباره اسپانیا

اسپانیا با نام رسمی پادشاهی اسپانیا کشوری مستقل و از اعضای اتحادیه اروپا است. این کشور در شبه‌جزیره ایبری در جنوب غربی اروپا قرار دارد. سرزمین اصلی اسپانیا از جنوب و شرق با دریای مدیترانه و جبل الطارق، از شمال و شمال شرق با فرانسه، آندورا و خلیج بیسکای و از غرب و شمال غرب با پرتغال و اقیانوس اطلس هم مرز است. مرز اسپانیا با پرتغال (به طول ۱۲۱۴ کیلومتر) طولانی‌ترین مرز یکپارچه در اتحادیه اروپا است.(ادامه مطلب)

spain

اقامت تمکن مالی اسپانیا

کشور اسپانیا طبق قانون برای اتباع غیر اروپایی متقاضی اقامت در این کشور که دارای توانایی مالی مناسب باشند شرایط اخذ اقامت این کشور را فراهم نموده است.

 • اقامت تمکن مالی اسپانیا برای نوبت اول یکساله و برای نوبت دوم 2 ساله و بعد از آن 3 ساله صادر می گردد.
 • این نوع از اقامت در اسپانیا برای متقاضی و افراد تحت تکفل وی که زیر 18 سال سن دارند صادر می گردد.
 • از طریق این نوع اقامت امکان ارائه درخواست شهروندی اسپانیا در صورت حائز شرایط بودن قانونی میسر خواهد بود.

به نکات زیر در زمینه اقامت تمکن مالی اسپانیا توجه فرمایید:

 • محدودیت زمانی یا سهمیه برای ارائه در خواست اقامتی در اسپانیا وجود ندارد و متقاضیان می توانند در تمام مدت سال نسبت به ارائه درخواست اقامتی خود اقدام نمایند.
 • برای انجام امور حقوقی مربوط به اقامت در اسپانیا متقاضی می بایست بادارا بودن ویزا تایپ D اسپانیا با کلیه افراد تحت تکفل خود در اسپانیا حضور داشته و به همراه وکیل در خواست اقامتی خود را ارائه نماید.
 • اشخاصی که قبلا از کشورهای عضو پیمان شنگن در خواست ویزا نموده و ریجکت شده اند امکان اخذ این اقامت را ندارند
 • تحصیل فرزندان 7 تا 16 سال در اسپانیا برای تمدید این نوع از اقامت الزامی است
 • حضور 6 ماه از سال برای دارنده این اقامت در اسپانیا الزلمی است
 • جهت ارائه در خواست اقامتی دارا بودن حداقل مبلغ مقرر قانونی برای طول مدت اقامت در حساب شخصی متقاضی و یا ثبت وجه نقد به ان میزان در گمرک اسپانیا الزامی است.
 • جهت ارائه درخواست اقامت تمکن مالی (خود حمایتی) اسپانیا متقاضی می بایست شماره مالیاتی ، قرارداد بیمه درمانی و قرارداد اجاره ملک و یا سند مالکیت در شهر مورد درخواست را ضمیمه در خواست اقامت خود نماید.

اقامت با اجازه کار در اسپانیا

از طرق قانونی در کشور اسپانیا امکان اخذ اقامت با مجوز کار وجود دارد و متقاضی می تواند از طرق ثبت شرکت و یا استخدامی در کشور اسپانیا درخواست اقامت و اجازه کار را ارائه نماید.
یکی از روش های اخذ اقامت با اجازه کار در کشور اسپانیا تاسیس شرکت و واریز سرمایه اولیه قانونی بر اساس نوع شرکت و حداقل قانونی می باشد.
متقاضی پس از ثبت نهایی شرکت می تواند به تعیین محل فعالیت شرکت و اخذ شماره مالیاتی و ارائه طرح تجاری با شرط استخدام کارمند محلی و پیش بینی میزان سود و درآمد سالیانه درخواست اقامت با مجوز کار به عنوان مدیر عامل شرکت را ارائه نماید. همچنین می تواند به عنوان پرسنل مورد نیاز شرکت نیز خود را استخدام کند.
روش دیگر داشتن قرارداد استخدامی با شرکت اسپانیایی برای شغلی است که وی دارای مدرک تحصیلی مرتبط و یا تخصص با سابقه کار مرتبط با آن را دارد، که فرد پس از انعقاد قرارداد استخدامی برای مدت مشخص و قید میزان حقوق و ساعات کاری مورد نیاز به کار و ارائه اسناد مثبت مبنی بر اینکه متقاضی استخدام، شرایط قانونی برای کسب این شغل را دارا می باشد از مرجع قانونی، درخواست اقامت با اجازه کار را ارائه کند.
نکاتی مهم در این زمینه :

 • امکان تبدیل اقامت کاری با اجازه کار پس از گذشت مدت زمان قانونی و دارا بودن شرایط قانونی، تبدیل به حق شهروندی اسپانیا می گردد.
 • متقاضی اقامت با اجازه کار می تواند برای اعضا خانواده خود نیز این درخواست را ارائه نماید که فرزندان زیر 18 سال و همسر وی هم از این نوع اقامت بهره مند گردند.
 • داشتن بیمه نامه، قرارداد اجاره یا سند مالکیت برای این نوع از اقامت قبل از ارائه درخواست الزامی است.
 • در مواردی که شخص به عنوان مدیر شرکت خود یا استخدام در شرکت دیگری درخواست اقامت می نماید باید در نظر داشته باشد که وجوهی همچون بیمه درمانی، بیمه اجتماعی، بیمه بازنشستگی و مالیات را از حقوق حداقل مندرج در قانون پرداخت نماید در غیر این صورت این اقامت قابل تمدید نمی باشد و شخص در لیست بدهکاران قرار خواهد گرفت.
 • مدت زمان بررسی درخواست های اقامتی در اسپانیا متفاوت بوده و بعضا تا یک سال هم امکان دارد پروسه رسیدگی طول بکشد.

هزینه های زندگی در اسپانیا

این اطلاعات بر اساس 13793 منبع در 18 ماه گذشته از 1130 مشارکت کننده مختلف جمع آوری شده است و در سال 2016 بروز رسانی گردیده است... ( کلیک کنید )

business

ثبت شرکت در اسپانیا

اسپانیا بعنوان یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا و پیمان شینگن امکان ثبت شرکت و شروع فعالیت اقتصادی را برای دارندگان تابعیت غیر اروپایی فراهم نموده است.
هر شخصی حقیقی و حقوقی می تواند با بهره گیری از وکیل نسبت به ثبت شرکت اسپانیایی یا نمایندگی شرکت خود در اسپانیا اقدام نماید و از اجازه کار در اروپا بهره مند گردد.
شرکت ها در اسپانیا براساس قانون به اشکال ذیل تقسیم بندی می گردند:
1-Limited liability Company
2-Stock Corporation Sociedad anonima
3-Joint Ventures
4-Subsidiary
5-Brunch Office
حداقل سرمایه برای ثبت یک شرکت Limited Liability در اسپانیا 3،000 یورو می باشد که باید به حساب شرکت واریز گردد.
در کشور اسپانیا تاسیس شرکت با تابعیت اسپانیایی و تملک 100% سهام برای سهامداران غیر اروپایی وجود دارد و نیازی به شریک محلی وجود ندارد.امکان درخواست اجازه کار برای مدیر شرکت در اسپانیا وجود دارد و در صورت دارا بودن شرایط مطرح در قانون می توان با داشتن مدارک مورد نیاز نسبت به ارائه درخواست اقامت با اجازه کار برای سرمایه گذار ، موسس و مدیر عامل شرکت اسپانیایی اقدام نمود.
نظام مالیاتی کشور اسپانیا در خصوص شرکت ها پس از تاسیس شماره مالیاتی شرکت تعلق می گیرد که امکان فعالیت رسمی در کل اتحادیه اروپا به شرکت و مبادلات اقتصادی در حوزه اروپا را فراهم می آورد.

هلدینگ بین المللی اینوید با سابقه فعالیت در کشور اسپانیا و دارا بودن تیم وکلای مجرب محلی امکان ارائه کلیه خدمات حقوقی جهت اخذ اقامت کشور اسپانیا را دارا می باشد.

جهت دریافت مشاوره تلفنی، حضوری و تکمیل اطلاعات خود در زمینه سرمایه گذاری و اقامت اسپانیا

از طرق مندرج در بخش تماس با ما اقدام فرمائید.

دفتر ایران

دفتر اتریش

کروکی آدرس

مشاوره رایگان