× franchisor.ir

مراحل اخذ ویزای شنگن

با توجه به فرا رسیدن سال نو و حجم بالای درخواست ویزای شنگن توسط هموطنان عزیز لازم دانستیم تا شما را با شرایط جدید درخواست ویزا آشنا کنیم.

شرکت VFS Global

وی اف اس گلوبال (VFS Global)، شرکت خصوصی در زمینه  خدمات ثبت، تشخیص و تنظیم مدارک بدون تصمیم گیری در تایید یا رد درخواست متقاضیان ویزا از سوی سفارت‌خانه‌ها است که در 129 کشور حضور دارد. در ایران چند سفارت‌ مراحل دریافت و تشخیص هویت متقاضی را به این شرکت محول کرده‌اند.

 قبلا متقاضیان دریافت ویزا از یک سفارت، به دلیل حجم بالای درخواست‌ها باید وقت بسیاری را در انتظار ارسال مدارک و پردازش آن‌ها صرف می‌کردند. به دلیل حجم کاری بالای سفارت‌ها، کیفیت رسیدگی و پاسخ‌گویی به نیازهای کاربر کاهش یافته و نقص پرونده می‌توانست، شما را برای مدتی عقب بیاندازد. شرکت VFS Global با نیروهای متخصص و فضای امن خود، بستر واسط سریع، ایمن و پاسخ‌گو را برای فرایند دریافت مدارک از متقاضی، تشخیص هویت و تنظیم درخواست را به نیابت از سفارت‌خانه، برای درخواست کننده انجام می‌دهد.

این پذیرنده واسط، حجم کاری بالایی را از دوش سفارت‌خانه‌ها برداشته تا آن‌ها با وقت بیشتری به ارزیابی درخواست هر متقاضی بپردازند. در طرف دیگر، متقاضی نیز در فضای اداری با امنیت، همراهی و راهنمایی بهتر، توانایی ثبت درخواست خود و ارسال بدون نقص مدارک را به سفارت دارد. 

 VFS

آیا وی اف اس گلوبال می‌تواند تضمین تایید درخواست ویزا را به متقاضی بدهد؟

خیر. توجه کنید که وی اف اس تنها یک شرکت واسط میان متقاضی و سفارت به منظور دریافت و بررسی مدارک و تعیین نکردن تصمیم‌گیری تایید یا رد درخواست گذرنامه است. این شرکت با دریافت مدارک، بررسی هویت هر شخص و ثبت آن، مطمئن می‌شود که درخواست صحیح و بدون نقص را به سفارتخانه ها ارسال می‌کند. 

برای اخذ ویزا از سفارت‌های چه کشورهایی، ابتدا باید به دفتر VFS Global مراجعه کرد؟

بیشتر درخواست‌های ویزای شنگن از کشورهای اروپایی از سوی این دفاتر صورت می‌گیرد. در کنار کشورهای اروپایی چند کشور آسیایی دیگر نیز وجود دارد که شامل موارد زیر است:

 

 

 

√ انگلستان

√ مجارستان

√ فرانسه

√ هلند

√ اتریش

√ دانمارک

√ قبرس اروپایی

√ آفریقای جنوبی

 

 

 

√ نروژ

√ فنلاند

√ بلژیک

√ یونان

√ نیوزلند

√ جمهوری چک

√ قطر

 


eu

 روند ثبت درخواست و اخذ ویزا در شرکت VFS

 1. به لینک  وبسایت شرکت VFS مراجعه کنید تا در مورد انواع ویزا بیشتر بخوانید. در آنجا می توانید اطلاعاتی در مورد مشخصات عکس، مدارک مورد نیاز، زمان مورد نیاز جهت رسیدگی به درخواست و سایر موارد پیدا کنید.
 2. در خواست وقت : از طریق ارسال ایمیل به مرکز درخواست ویزا که در وبسایت ذکر شده است وقت ملاقات خود را رزرو کنید
 3. تکمیل مدارک مورد ویزا  :تهیه و ترجمه  رسمی مدارک هویتی اعم از پاسپورت، شناسنامه، کارت ملی+ بیمه نامه مسافرتی، بلیط پرواز و رزرواسیون هتل، گواهی تمکن مالی و گردش 3 ماه حساب بانکی، عکس و ...)
 4.  مراجعه حضوری در زمان تعیین شده به شرکت VFS و تکمیل فرم درخواست  و وارد کردن اطلاعات مورد نیاز در فرم برای جلوگیری از اشتباه پیشنهاد میکنیم از قبل فرم های لازم را تهیه کرده و تکمیل فرمائید
 5. پرداخت هزینه  ویزا + هزینه خدمات وی اف اس :هزینه های ویزا و خدمات فقط به صورت نقدی با ارز یورو در مرکز درخواست ویزا پرداخت می شوند. با پرداخت هزینه اضافی می توانید درخواست تحویل پاسپورت توسط پست سفارشی به آدرس مورد نظر در ایران را داشته باشید. برای تمامی پرداخت های انجام شده در مرکز درخواست ویزا، رسید ارائه می شود.
 6.  انگشت نگاری :در این مرحله اطلاعات بیومتریک شما ثبت می گردد، پس از ارائه مدارک از شما خواسته می شود به اتاق بیومتریک بروید که در آنجا اثر انگشتان شما و یک عکس دیجیتالی ثبت می شود.
 7. بررسی صحت مدارک توسط کامندان  شرکت  VFS و ارسال مدارک شما به سفارت مربوطه :سفارتخانه ها پاسپورت های بررسی شده را به مرکز درخواست ویزا برمیگرداند. متقاضیان می توانند مدارک را از مرکز درخواست ویزا تحویل بگیرند و یا در صورتی که در زمان ثبت درخواست خدمات دریافت پاسپورت از طریق پست را خریداری کرده باشند، پاسپورت خود را در نشانی از پیش اعلام شده دریافت خواهند کرد.

دریافت پاسپورت از VFS

متقاضیان می توانند پاسپورت های خود را حداکثر تا 30 روز بعد از اتمام روند رسیدگی به درخواست و ارسال پاسپورت توسط سفارتخانه ها به مرکز درخواست ویزا، از این مرکز تحویل بگیرند. پس از گذشت 30 روز، پاسپورت ها به سفارت خانه ها بازگردانده می شوند و متقاضیان می توانند پاسپورت خود را از سفارت دریافت نمایند.

15:00 تا 17:00 (از یکشنبه تا پنج شنبه، به جز تعطیلات اعلام شده)

هزینه های درخواست ویزا در VFS

هزینه ویزای شنگن افراد بالغ 60 یورو

هزینه ویزای شنگن کودکان 6 تا 12 سال 35 یورو

هزینه خدمات شرکت VFS 27 یورو 

نکات مهم در مراجعه به VFS

 • ارائه اطلاعات، پاسخ و خدمات هر متقاضی تنها به وی به طور مستقیم یا از طریق یک نماینده مجاز صورت می‌گیرد. امکان ارائه یا دریافت اطلاعات از طریق شخص دیگری وجود ندارد.
 • افراد تحت زیر 18 سال و تکلف دیگر باید به همراه ولی خود در محل دفتر حاضر شوند.
 • افراد ناتوان به دلیل کهولت سن یا معلول بودن، باید شرایط خود را به مامور امنیتی اطلاع دهند تا آن‌ها شرایط ارسال بدون مشکل مدارک را فراهم کنید.
 • حمل گوشی‌های موبایل تنها در صورت بی‌صدا کردن آن‌ها امکان پذیر است که این گزینه باید قبل از ورود فعال شود. اجازه ورود هر گونه دستگاه الکترونیکی دیگر وجود ندارد.
 • هر گونه ضبط تصویر، صدا، ویدیو یا هر مورد دیگر با استفاده از دستگاه‌های الکترونیکی و… از محل دفتر، افراد پرسنل، متقاضیان و دیگر موارد، ممنوع است.
 • در حین تعامل با کارمندان دفتر وی اف اس گلوبال، مطمئن شوید که گوشی خود را فعال و در دست نگه نداشته باشید.√هر شخص، تنها اجازه حمل یک کیف کوچک و متعارف را دارد و از ورود کیف‌های بزرگ‌تر از 25 در 35 در 55 سانتی‌متر، ممانعت می‌شود.

موارد و لوازم ممنوع برای ورود به دفتر VFS

 • لوازم الکترونیکی و باطری‌دار مانند دستگاه‌هایی با توانایی ضبط صدا، تصویر و فیلم و هر نو دستگاه دیجیتال غیرمعمول
 • بسته‌های سربسته
 • وسایل خطرناک، تیز یا قابل اشتعال و اسلحه سرد و گرم
 • علاوه بر موارد فوق، ورود لوازم دیگری نیز ممکن است طبق نظر مامور امنیتی دفتر، منع شود. این شرکت محلی برای ذخیره موقت لوازم ممنوع را ندارد پس بهتر است آن‌ها را به هر دلیلی با خود حمل نکنید.

آدرس شرکت VFS

تهران- میدان هروی خیابان گلستان پنجم، مرکز خرید هروی سنتر طبقه چهارم

وبسایت شرکت VFS

www.vfsglobal.com 

ضمن تبریک سال نو امیداواریم این اطلاعات مختصر مفید بوده باشد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر از طرق مندرج در بخش تماس با ما با ما در تماس باشید.

 

 

 

 

دفتر ایران

دفتر اتریش

کروکی آدرس

مشاوره رایگان